Nieuws
Voedselcrisis in Turkana: dierengezondheidszorg cruciaal
In de Hoorn van Afrika loopt het aantal slachtoffers van de voedselcrisis op. Momenteel hebben meer dan 12 miljoen mensen voedselhulp nodig om te overleven. In Kenia staat het leven van 3,2 miljoen mensen op het spel. Turkana is één van de zwaarst getroffen regio’s in Kenia.
Dierenartsen Zonder Grenzen ondersteunt al meer dan tien jaar de veehouders in Turkana. Het gebied is zo droog dat er nauwelijks gewassen groeien. Veeteelt vormt er de voornaamste bron van voeding en inkomsten, namelijk voor meer dan vier vijfde van de inwoners. In tijden van droogte is het dan ook belangrijk om de veestapel te beschermen. Door het vee te redden, redden we mensenlevens. Zo kunnen de veehouders tijdens en na de crisis in hun levensonderhoud voorzien.
Vaccinaties
Sinds het begin van de voedselcrisis hebben onze Keniaanse dierenartsen en hun assistenten al bergen werk verzet. Door de belangrijkste dieren van de kudde gezond te houden, zodat ze de droogteperiode overleven, kan de kudde zich na de crisis herstellen en verliest het gezin niet al zijn vormen van levensonderhoud. Onze medewerkers in Turkana vaccineerden en behandelden al honderdduizenden dieren. Zo werden vorige maand alleen al 1.570 families geholpen.
- 200.000 geiten werden ingeënt tegen de besmettelijke longziekte CCPP (contagious caprine pleuropneumonia);
- 250.000 geiten en schapen werden ingeënt tegen de pest van kleine herkauwers PPR (peste des petits ruminants);
- 310.000 koeien, kamelen, geiten en schapen werden behandeld tegen wormen;
- 15.000 dieren werden behandeld tegen schurft;
- 3.000 koeien en kamelen werden ingeënt tegen de slaapziekte (trypanosomiasis);
- 7.000 zieke dieren kregen antibiotica;
- 11.000 dieren kregen een uitwendige behandeling tegen parasieten.
Lees hier meer over het noodhulpprogramma van Dierenartsen Zonder Grenzen voor de Turkanaveehouders.
Bekijk hier enkele foto's van de huidige situatie in Turkana.
Steun de veehouders in Turkana
Ook u kan helpen, zodat de veehouders deze droogteperiode overleven. In oktober begint het terug te regenen, dan zal er terug water en grasland voor de kuddes en de veehouders zijn. Maar tot en met september hebben ze levensnoodzakelijke steun nodig. Aarzel niet en doe vandaag nog een gift.